Малоінвазивна хірургія

Відділення інвазивних методів діагностики і лікування було створено у 2010 р. Спочатку тут планували проводити усі операції хірургічного профілю, як малоінвазивні, тобто лапароскопічні, так і відкриті. Проте, уже наприкінці 2011 року у відділенні був встановлений ангіограф. Так на базі відділення розпочав розвиватися напрямок кардіології та кардіохірургії .

Тут діє команда як висококваліфікованих хірургів так і молодих перспективних спеціалістів. У відділенні виконуються всі основні види оперативних втручань при апендицитах, грижах, холециститах і багатьох інших хворобах, як лапароскопічно, так і традиційними методами, Також проводять операції на венах нижніх кінцівок за допомогою лазера. Також проводять черезкатетерну емболізацію судин при пухлинах (наприклад, при фіброміомі матки) і для зупинки кровотеч.

Про високий рівень хірургії у відділенні говорить і те, що саме на нашій базі у березні 2015 р. року проводили україно-польський майстер-клас з герніопластики (лікування різноманітних гриж).

Крім того у нашому відділенні досить комфортні умови перебування пацієнтів : малі палати, окремі санвузли в кожній палаті, кваліфікований і чуйний середній і молодший медперсонал.

В напрямку кардіології та кардіохірургії на сьогодні у відділені інвазивних методів діагностики і лікування проводять різноманітні діагностичні та лікувальні процедури на коронарних і периферичних судинах: коронарографії, ангіографії, стентування коронарних судин, периферичних артерій, оперують вроджені вади серця у дорослих і дітей підліткового віку – стенози легеневого клапану, закриття відкритої артеріальної протоки.

Гордістю лікарні є те, що відділення цілодобово надає допомогу пацієнтам з гострим інфарктом міокарда : з початку 2012 року в ЦМКЛ розпочала роботу програма лікування гострих інфарктів міокарда методом балонної ангіопластики і стентування. Це є дуже важливим, тому що такий метод лікування інфарктів міокарду значно знижує госпітальну летальність та інвалідизацію у цієї групи пацієнтів.

Завдяки цій роботі Івано-Франківська область включена серед інших областей в проект МОЗ : «Регіональні реперфузійні мережі в дії».

З жовтня 2016 року проводяться операції на відкритому серці: аортокоронарні шунтування без штучного кровообігу.

На базі відділення ІМДЛ створено міській кардіохірургічний центр.

За 9 місяців 2016 року у відділенні було зроблено:

- 745 коронарографій ( за 12 міс 2015 р. 699), з них 473 ургентних - у пацієнтів з гострим інфарктом міокарду( 2015-348)

- 393 стентування коронарних артерій (2015 р.-333), з них 300 при гострому інфаркті (2015-219).

Летальність при гострому інфаркті становила у відділенні 4.03% (2015-3.74%).

Також у 2016 р. 39-м пацієнтам імплантовані штучні водії ритму (2015 р.-25).

 

    Основні показники роботи відділення за 9 місяців 2016 року:
  • Кількість пролікованих хворих – 1191;
  • Середня тривалість лікування – 4.7 л/д;
  • Кількість операцій – 690;
  • Летальність – 1,5 %.

Медична допомога у відділенні надається мешканцям м. Івано-Франківська, області, інших регіонів України та іноземцям.